• Jacek Orłowski
  • Jacek Orłowski

    Jestem redaktorem naczelnym miesięcznika IT w Administracji. Od 2008 roku monitoruję i sprawdzam w praktyce procesy cyfryzacji państwa. Piszę artykuły o rozwoju e-usług publicznych i występuję na konferencjach branżowych. Dbam o merytorykę m.in regionalnych Konwentów Informatyków oraz corocznego Forum Kierowników IT w Administracji. Jestem inicjatorem i wiceprzewodniczącym Sekcji Informatyków Administracji Publicznej Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Uczestniczyłem jako ekspert w pracach strumieni "E-usługi publiczne" i "E-skrzynka, e-doręczenie" w ramach programu Od papierowej do cyfrowej Polski. Od początku kariery zawodowej jestem związany z czasopismami komputerowymi. W latach 90. brałem czynny udział w rozwoju rynku teleinformatycznego. Mam za sobą także kilkuletnie doświadczenie w międzynarodowej korporacji telekomunikacyjnej. Szkolę i doradzam w zakresie zastosowania nowych technologii w podmiotach publicznych oraz firmach.

Polecam!
Zapraszam do udziału w V Forum Kierowników IT w Administracji w Zakopanem w dniach 18-20 kwietnia 2018 r. - temat przewodni: Integracja systemów dziedzinowych administracji publicznej z usługami centralnymi oraz rola IT w zapewnieniu bezpieczeństwa i ciągłości pracy urzędu
Ziarno cyfryzacji zostało zasianeZiarno cyfryzacji zostało zasiane

Ziarno cyfryzacji zostało zasiane

Przez ponad dwa lata zbudowano podwaliny pod przyszłe cyfrowe państwo. Ale to, jakie ono będzie, zależeć będzie od dalszych losów kilkudziesięciu projektów, które są dzisiaj na różnym stopniu zaawansowania.

Nowe zasady doręczeń zrewolucjonizują kontakt z urzędem  Nowe zasady doręczeń zrewolucjonizują kontakt z urzędem

Nowe zasady doręczeń zrewolucjonizują kontakt z urzędem

Jedną z największych barier w cyfryzacji urzędów są przepisy doręczeniowe. Ministerstwo Cyfryzacji chce to zmienić, realizując projekt e-skrzynka i e-doręczenie. Ma on usprawnić wymianę korespondencji oraz przynieść milionowe oszczędności.

Czas wrzucić piąty bieg cyfryzacjiCzas wrzucić piąty bieg cyfryzacji

Czas wrzucić piąty bieg cyfryzacji

Kraje skandynawskie, Holandia i Wielka Brytania od lat są liderami cyfrowej Europy. Żeby je dogonić musimy bardziej niż inni postawić na informatykę i jednocześnie traktować ją jako motor napędowy innowacyjności i wzrostu gospodarczego.

Najnowsze wydanie IT w Administracji

luty 2018

LUTY 2018 Optymalizacja Windows – jak zadbać o dobrą kondycję systemu operacyjnego. W numerze także o: postępowaniu z teczkami zbiorczymi w EZD, doręczeniach elektronicznych, DHCP wysokiej dostępności.

zobacz zawartość miesięcznika

Najbliższe wydarzenia z moim udziałem

1-2 marca 2018 r., Polanica Zdrój, hotel Polanica
VIII Dolnośląski Konwent Informatyków
15-16 marca 2018 r., Kazimierz Dolny, hotel Zajazd Piastowski
8 Mazowiecki Konwent Informatyków
12-13 kwietnia 2018 r., Jastrzębia Góra, hotel Astor
VIII Pomorski Konwent Informatyków
18-20 kwietnia 2018 r., Zakopane, hotel Mercure Kasprowy
V Forum Kierowników IT w Administracji
10-11 maja 2018 r.
VII Małopolski Konwent Informatyków

O serwisie