• Jacek Orłowski
  • Jacek Orłowski

    Jestem redaktorem naczelnym miesięcznika IT w Administracji. Od 2008 roku monitoruję i sprawdzam w praktyce procesy cyfryzacji państwa. Piszę artykuły o rozwoju e-usług publicznych i występuję na konferencjach branżowych. Dbam o merytorykę m.in regionalnych Konwentów Informatyków oraz corocznego Forum Kierowników IT w Administracji. Jestem inicjatorem i wiceprzewodniczącym Sekcji Informatyków Administracji Publicznej Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Uczestniczyłem jako ekspert w pracach strumieni "E-usługi publiczne" i "E-skrzynka, e-doręczenie" w ramach programu Od papierowej do cyfrowej Polski. Od początku kariery zawodowej jestem związany z czasopismami komputerowymi. W latach 90. brałem czynny udział w rozwoju rynku teleinformatycznego. Mam za sobą także kilkuletnie doświadczenie w międzynarodowej korporacji telekomunikacyjnej. Szkolę i doradzam w zakresie zastosowania nowych technologii w podmiotach publicznych oraz firmach.

Polecam!
Zapraszam do udziału w V Forum Kierowników IT w Administracji w Zakopanem w dniach 18-20 kwietnia 2018 r. - temat przewodni: Integracja systemów dziedzinowych administracji publicznej z usługami centralnymi oraz rola IT w zapewnieniu bezpieczeństwa i ciągłości pracy urzędu
W pogoni za otwartością  danych publicznychW pogoni za otwartością  danych publicznych

W pogoni za otwartością danych publicznych

Komisja Europejska odnotowała wzrost i poprawę dostępności danych publicznych w Polsce, a z CRIP pod koniec 2017 r. korzystało ok. 6 tys. użytkowników miesięcznie. W open data inwestują też samorządy. Do czego wykorzystać te informacje?

Ziarno cyfryzacji zostało zasianeZiarno cyfryzacji zostało zasiane

Ziarno cyfryzacji zostało zasiane

Przez ponad dwa lata zbudowano podwaliny pod przyszłe cyfrowe państwo. Ale to, jakie ono będzie, zależeć będzie od dalszych losów kilkudziesięciu projektów, które są dzisiaj na różnym stopniu zaawansowania.

Nowe zasady doręczeń zrewolucjonizują kontakt z urzędem  Nowe zasady doręczeń zrewolucjonizują kontakt z urzędem

Nowe zasady doręczeń zrewolucjonizują kontakt z urzędem

Jedną z największych barier w cyfryzacji urzędów są przepisy doręczeniowe. Ministerstwo Cyfryzacji chce to zmienić, realizując projekt e-skrzynka i e-doręczenie. Ma on usprawnić wymianę korespondencji oraz przynieść milionowe oszczędności.

Najnowsze wydanie IT w Administracji

marzec 2018

MARZEC 2018 Projekt Polska Cyfrowa – dofinansowanie podmiotów publicznych w zakresie informatyzacji. W numerze także o: obowiązku publikowania nagrań z posiedzeń rad, miejskim internecie, monitoringu sieci i menedżerach pakietów dla Linuksa.

zobacz zawartość miesięcznika

Najbliższe wydarzenia z moim udziałem

12-13 kwietnia 2018 r., Jastrzębia Góra, hotel Astor
7 Pomorski Konwent Informatyków
18-20 kwietnia 2018 r., Zakopane, hotel Mercure Kasprowy
V Forum Kierowników IT w Administracji
10-11 maja 2018 r., Radocza, hotel Radocza Park
7 Małopolski Konwent Informatyków
24-25 maja 2018 r., Jastrzębia Góra, hotel Astor
7 Łódzki Konwent Informatyków
7-8 czerwca 2018 r., Augustów, hotel Warszawa
III Ogólnopolski Konwent Informatyków

O serwisie