Jestem redaktorem naczelnym miesięcznika IT w Administracji. Od 2008 roku monitoruję i sprawdzam w praktyce procesy cyfryzacji państwa. Piszę artykuły o rozwoju e-usług publicznych i występuję na konferencjach branżowych. Dbam o merytorykę m.in regionalnych Konwentów Informatyków oraz corocznego Forum Kierowników IT w Administracji. Jestem inicjatorem i wiceprzewodniczącym Sekcji Informatyków Administracji Publicznej Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Uczestniczyłem jako ekspert w pracach strumieni "E-usługi publiczne" i "E-skrzynka, e-doręczenie" w ramach programu Od papierowej do cyfrowej Polski. Obecnie jestem członkiem grupy roboczej ds. kompetencji cyfrowych przy Ministrze Cyfryzacji. Od początku kariery zawodowej jestem związany z czasopismami komputerowymi. W latach 90. brałem czynny udział w rozwoju rynku teleinformatycznego. Mam za sobą także kilkuletnie doświadczenie w międzynarodowej korporacji telekomunikacyjnej. Szkolę i doradzam w zakresie zastosowania nowych technologii w podmiotach publicznych oraz firmach.
Written on
Od 1 stycznia br. obowiązuje nowe Prawo zamówień publicznych (DzU z 2019 r., poz. 2019), które m.in. rozszerzyło obowiązek prowadzenia postępowań w postaci elektronicznej. To oznacza, że od teraz e-zamówienia obejmują wszystkie rodzaje zamówień, także te poniżej progów unijnych.
Written on
Umiejętność obsługi komputera jest dziś niezbędna na niemal każdym stanowisku urzędniczym. To truizm, ale każdy informatyk (szczególnie z małej placówki) dobrze wie, jak dużo czasu zajmuje tłumaczenie użytkownikom podstaw korzystania z klienta pocztowego, pakietu biurowego czy przeglądarki internetowej.
Written on
Ustawa o doręczeniach elektronicznych została podpisana przez Prezydenta. Przy okazji omawiania nowych przepisów wszyscy skupiają się na regulacjach związanych z przekazywaniem korespondencji. Jednak prawdziwa cyfrowa rewolucja tkwi w zmianach, jakie wprowadzone zostaną do kodeksu postępowania administracyjnego.